Galicja Gravel Race

Galicja Gravel najszybsze gravelowe 500km w Polsce. To właśnie od tego wyścigu wszystko, co zwiazane z Podkarpackie Gravel festival, się zaczęło. Zapraszamy na malownicze 500km Puszczy Sandomierskiej oraz Roztocza. Przygoda gwarantowana!

Łemko Gravel

Łemko Gravel jest wyścigiem górskim, a jego trasa ma być opowieścią o różnorodności i czasem burzliwej historii południa Podkarpacia. To opowieść w trakcie, której odwiedzicie klimatyczne miejsca i autentycznych w swej wyjątkowości ludzi. Mamy nadzieję, że docenicie nie tylko doskonałą jakość nawierzchni szutrów oraz widoki, ale właśnie klimat dawnej krainy Łemków. Łemko Gravel to około 450km oraz 8500m w pionie. Wyścig podobnie jak Galicja Gravel Race odbywa się w ramach Podkarpackie Gravel Festival w dniach 26-28.07.2024.

Podkarpackie Gravel Festival to pierwszy i jedyny w Polsce festiwal ultra maratonów gravelowych. To właśnie tutaj możecie zrobić swoją życiówkę na najszybszej gravelowej trasie w Polsce, czyli Galicja Gravel  lub zmierzyć się z prawdziwie górskim i przepięknie gravelowym Łemko Gravel, albo pościgać się na czysto sportowej Setce.  Aż 5 dystansów od 100 do 500km, ale formuła i wizja tras względem poprzednich lat, się nie zmienia. Nadal będzie szybko, malowniczo i zorganizowane na perfekt.

W ramach Łemko Gravel zabierzemy was na trasę, która będzie opowieścią o krainie Łemków z opuszczonymi wsiami, porzuconymi cmentarzami, których pozostałym śladem, są dziś już tylko kwitnące skrajem lasu jabłonie oraz rozrzucone przydrożne kapliczki. Będzie momentami mocno transowo, a wszystko to cudownymi szutrami klasy premium.

Najpiękniejsze gravelowe trasy południa Podkarpacia to właśnie Beskid Niski i mamy nadzieję, że edycja 2023 okrzyknięta przez zawodników fenomenalnie klimatyczną, najpiękniejszym górskim ultra, tylko zachęciła , aby kolejnym osobom zagrało w głowie Beskid Niski Sercu Bliski. Edycja 2024 to również krótszy dystans 250km.

Galicja Gravel Race 2024 kolejny raz przyspieszy. Chcesz spróbować swojego pierwszego ultra? Zrobić pierwsze 500km longiem, wykręcić swoją życiówkę na takim dystansie, a może urwać kolejne godziny ze swojego startu w poprzednich latach? W zgodnej opinii uczestników Galicja Gravel wszystko wam to zapewni. Edycja 2024 będzie również zawierała krótszy dystans ok 300.