Nasza baza

przez admin

W tym miejscu znajdziesz szczególowe informacje w zakresie organizacji rajdu, jego istotnych elementów oraz aktualności, które pomogą Ci w prawidłowym przygotowaniu się do Galicja Gravel Race. 

Na początek kilka słów o miejscu, gdzie wszystko się zacznie, ale jednocześnie będzie metą galicyjskiej przygody. Mowa o ośrodku Centrum Natura, które znajduje się w sercu Puszczy Sandomierskiej na terenie obszaru chronionego Natura 2000. Ośrodek jest usytuowany na blisko 5ha wolnej przestrzeni pośród lasów rezerwatu Zabłocie. Do waszej dyspozycji jest 50 miejsc noclegowych w pokojach 2 i 3 osobowych. Na terenie ośrodka znajduje się sporo atrakcji w tym również dla małych dzieci, wiec jeśli szukasz okazji żeby pogodzić przyjemność ultra, ale nie chcesz lub nie możesz rozdzielić się z żoną i dziećmi, miejsce będzie doskonałe, aby to wszystko pogodzić.  Oczywiście jeśli jesteś zatwardziałym fanem biwakowania, lub miejsca noclegowe zostaną wyczerpane, nie ma najmniejszego problemu z rozbiciem namiotu. Do twojej dyspozycji będzie całe zaplecze socjalne, a organizator zadba o bezpieczeństwo twojego depozytu. Jak dobra tradycja imprez gravelowych podpowiada, dzień przed startem tj. 29 lipca odbędzie się klasyczny biforek. Tutaj obok przysmaków lokalnej kuchni lasowiaków,  o wasze podniebienia zadba jeden z najlepszych Fodd Truck masterów, czyli Maciek Mroczka ze swoim Sytym Wołem. Z ciekawostek dotyczących food trucków, jedną z atrakcji będzie ich udział w wybranym miejscu pierwszego i drugiego dnia rajdu. Wszystko w zwiazku z tym, iż na tak dziewiczym terenie lepiej jednak zadbać o wasze bezpieczeństwo gastronomiczne. Cały teren ośrodka, gdzie będzie biuro zawodów jest ogrodzony z możliwością bezpiecznego i bezpłatnego zaparkowania auta. Jak jesteśmy przy kwestii logistyki, to warto wspomnieć o tym jak się najsprawniej dostać na miejsce startu. Jakkolwiek startujemy w dzicz to dotarcie na miejsce jest banalnie proste dzięki autostradzie A4, która swój łącznik ma zaledwie 7km od miejsca startu. Podobnie ma się z PKP, które swoją stację ma zaledwie 5 km od miejsca startu. Dla ułatwienia lokalizacji, miejsce startu jest w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowości Głogów Małopolski 15km od serca podkarpacia tj. Rzeszowa. 

Wystartujemy 30.07 bezpośrednio na szutrach, więc nie ma konieczności przemieszczania się po asfaltowych drogach i jak sądzimy to spodoba się wam najbardziej. O tym co więcej w kolejnych aktualnościach….

,